Powiększanie piersi Wybór nacięcia PIERSI.eu Powiększenie piersi wszystko o operacjach plastycznych piersi chirurgia plastyczna piersi operacja piersi
Powiększanie piersi

Powiększanie piersi - Wybór nacięcia

2008-11-11

Powiększanie piersi - Wybór nacięcia Przed zabiegiem powiększania piersi należy z lekarzem dokładnie omówić metodę operacji, czyli ustalić miejsce w którym lekarz wykona nacięcie. Do wyboru mamy trzy podstawowe sposoby:

- nacięcie wokół brodawki,
- nacięcie wzdłuż fałdu piersiowego,
- nacięcie pod pachą.

Podczas konsultacji lekarz powinien przedstawić każdy ze sposobów i pomóc wybrać najbardziej odpowiedni dla konkretnego pacjenta.

Nacięcie wokół brodawki pozwala na łatwiejsze zamaskowanie blizny. Skóra w obrębie otoczki brodawki ma naturalnie ciemniejszą barwę dzięki czemu blizna jest mniej widoczna. Takiego rodzaju nacięcia nie powinny jednak wybierać kobiety, chcące w przyszłości karmić piersią, ponieważ zabieg może wywołać blizny gruczołu piersiowego i w konsekwencji uniemożliwić karmienie piersią. Z powodu małego rozmiaru nacięcia, metoda okołootoczkowa wyklucza stosowanie protez o dużym rozmiarze.

Nacięcie wzdłuż fałdu piersiowego jest najbardziej popularną metodą powiększania piersi. Pozwala ukryć bliznę pod piersią i jednocześnie jest bezpieczna dla kobiet chcących w przyszłości karmić piersią. Nacięcie ma długość około 5cm i ukrywane jest tuż pod piersią, która lekko opadając w naturalny sposób je maskuje.

Nacięcie pod pachą wybierają najczęściej kobiety, które nie chcą mieć żadnych blizn na piersiach, a nie przeszkadza im bardziej widoczna, w żaden sposób nie zamaskowana, blizna pod pachą. Blizna widoczna jest zwłaszcza w lecie, kiedy pacha jest wygolona. Kolejny problem związany z tą metodą to słaby dostęp do piersi, przez co zwiększa się ryzyko powikłań, dlatego częściej stosuje się dwie poprzednie metody.

Ostateczny wybór metody ustala się podczas wywiadu z lekarzem, analizując wady i zalety poszczególnych rozwiązań.

Umów się na konsultację i dowiedz się, jaka metoda jest najlepsza dla Ciebie.| Strona główna | Kontakt | Katalogi |

© Copyright 2011 PIERSI.eu & AESTETICA Chirurgia Plastyczna dr Jacek Jarliński Created by Jakub Jarliński