Powiększanie Piersi Najczęściej zadawane pytania PIERSI.eu Powiększenie piersi wszystko o operacjach plastycznych piersi chirurgia plastyczna piersi operacja piersi
Powiększanie piersi
Najczęściej zadawane pytania


Jak operacja powiększenia piersi wpływa na karmienie piersią?

Wprowadzenie implantów piersiowych pod gruczoł piersiowy i pod mięsień piersiowy nie ma wpływu na karmienie. Implant wprowadzony przez cięcie w bruździe podpiersiowej nie ma kontaktu z gruczołem piersiowym, który normalnie podejmuje funkcję w okresie laktacji. Bieżące badania naukowe wykazały, że u kobiet z wszczepionymi implantami piersi (solnymi lub żelowymi) procent silikonu znajdującego się w mleku nie jest większy niż u kobiet bez takich implantów

Jedynie wprowadzenie implantów poprzez cięcie okołootoczkowe może powodować blizny gruczołu piersiowego i uniemożliwiać karmienie piersią. (więcej o sposobach nacięć)

Niewielka zmiana wagi w czasie ciąży (10-15kg) nie powoduje zmiany kształtu piersi powiększonych implantami.


Powiększanie piersi

Czy po 50 roku życia mogę sie poddać operacji powiększania piersi?

Tak. Wiek ponad 50 lat nie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Najważniejszym czynnikiem kwalifikującym do zabiegu jest dobry stan zdrowia. Dlatego przed zabiegiem konieczne jest wykonanie badania mammograficznego oraz konsultacja onkologiczna w celu wykluczenia obecności zmian wymagających ewentualnej weryfikacji onkologicznej.

Inne przeciwwskazania, dla konkretnego pacjenta powinny zostać omówione podczas pierwszej konsultacji (umów się na konsultację)


Powiększanie piersi

Jakie mogą być efekty uboczne i jakie jest ryzyko operacji powiększania piersi?

Najczęstszym efektem ubocznym po operacji powiększania piersi jest czasowe odczucie bólu i opuchlizna piersi. Zdarzają się również zmiany we wrażliwości brodawki sutkowej jak i zwiększona lub zmniejszona wrażliwość piersi na kilka tygodni po zabiegu piersi (rzadko trwała). Wprowadzenie implantu do piersi może spowodować formowanie się blizny wokół protezy, które w konsekwencji może spowodować napięcie i twardość piersi.

Mimo wciąż doskonalonej technologii wytwarzania implantów piersiowych, nie da się oczywiście wykluczyć mechanicznych uszkodzeń protezy. W przypadku takiego uszkodzenia wymagane jest operacyjne usunięcie implantu i zastąpienie go nowym.


Powiększanie piersi

Palenie papierosów a operacja powiększania piersi.

Palenie papierosów zdecydowanie spowalnia proces gojenia się ran pooperacyjnych, ponieważ zmniejsza dopływ krwi i tlenu do miejsca nacięcia. Podczas wywiadu przed operacją, lekarz powinien poinformować Cię, ile czasu przed i po operacji powinnaś kategorycznie wstrzymać się od palenia papierosów. Ponieważ nie ma sztywnych granic, każdy chirurg może podać inny przedział czasu niepalenia, ale możesz być pewna, że będzie tego wymagał.


Powiększanie piersi

Ile trwa zabieg powiększania piersi i rekonwalescencja?

Operacja powiększania piersi wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa przeważnie od 1 do 2 godzin. Po zabiegu konieczny jest jedno lub dwudniowy pobyt pacjenta w klinice na obserwacji.

Po operacji wymagany jest specjalny biustonosz pooperacyjny lub biustonosz sportowy.

W zależności od samopoczucia, do pracy można wrócić już po kilku dniach, jednak trzeba się liczyć z bólem piersi do miesiąca po operacji. Blizny pooperacyjne dojrzewają przez okres od kilku miesięcy do roku. Przez ten czas powinno się unikać solarium i opalania na słońcu, gdyż istnieje ryzyko znacznego pogorszenia wyglądu blizny jak i permanentnego przebarwienia blizny.


Powiększanie piersi

Jakie badania trzeba wykonać przed operacją powiększania piersi?

Po konsultacji z lekarzem, przed operacją powiększania pirsi, należy wykonać następujące badania:
badania krwi:
- morfologia
- układ krzepnięcia: APTT oraz czas protrombinowy
- grupa krwi

oraz
- EKG
- USG piersi lub mammografia

Jeśli będą wymagane dodatkowe badania, lekarz powinien poinformować o nich podczas konsultacji.


Powiększanie piersi| Strona główna | Kontakt | Katalogi |

© Copyright 2011 PIERSI.eu & AESTETICA Chirurgia Plastyczna dr Jacek Jarliński Created by Jakub Jarliński